כיצד ניתן לפתוח חברה בע”מ בפולין – מדריך מעשי

Israel-Poland Team

יולי 23, 2023

Business in Poland - how to open a limited company in Poland

Business in Poland - how to open a limited company in Poland

פולין נכללת ברשימת המדינות האירופאיות בהם די בקלות ניתן לפתוח עסק (חברה), גם אם אינך תושב של המדינה (לצורך העניין – אדם פרטי עם דרכון ישראלי בלבד). עסק בפולין מקנה לכם לא מעט יתרונות ופותח בפניכם את שוק מדינות האיחוד אירופאי עם כל הפוטנציאל המגולם בו.

אנו עוסקים לא מעט בסיוע ולווי לאנשי עסקים שמעוניינים לפתוח עסק בפולין. תהליך לא ארוך, אך כדי לעשות אותו בצורה נכונה ולהימנע מבעיות בעתיד – רצוי שמישהו מקצועי ובעל ידע וניסיון, יילווה אתכם לאורך התהליך ובתחילת הפעילות העסקית.

גם האירועים האחרונים, כמו COVID-19 ומדיניות השמיים הסגורים, יכניסו לא מעט סימני שאלה של שליטה מרחוק וניהול העסק בשוטף.

דוגמא כיצד ניתן לפתוח חברה בפולין מבלי להיות נוכח בפולין (רלוונטי במיוחד בימים אלו).

חברה בע”מ או עוסק מורשה ?

לפי חוקי המדינה, לא ניתן לפתוח עוסק מורשה או עוסק זעיר (עצמאי) לתושב זר, ללא אזרחות פולנית ( או מדינה אחרת חברת בשוק המשותף EU )!

ישנם כמובן כמה מקרים ותנאים מאד חריגים למהלך שכזה אך זה לא כל כך מתאים לאיש עסקים חדש, אשר לא מתגורר בצורה חוקית בשטחה של המדינה.

מה צריך לעשות כדי לפתוח חברה בע”מ בפולין ?

 • מציאת ישות מקצועית כמו נוטריון, עו”ד או גוף עסקי כמונו, שמלווה את היזם בליווי הגורמים המקצועיים הרלוונטיים בפולין ויכול לעקוב אחרי התהליך מקרוב ולעדכן את החברה / יזם בכל שלב של התהליך. רצוי כמובן, שהגורם המקצועי ישלוט בשפה האנגלית ועדיף כמובן בשפה העברית. יש להביא בחשבון שיש הרבה בעלי מקצוע שמדברים רק פולנית וחוזים עם נוטריונים לדוגמא מסמכי יסוד בחברה החדשה או מסמכים לקניית נכס מחויבים להיערך בשפה הפולנית.
 • קבלת החלטה על הרכב בעלי המניות בחברה. חשוב לציין שאם יש לחברה רק מייסד\בעל מניות יחיד – הדבר מקשה מבחינה בירוקרטית על העבודה השוטפת. כל החלטה של חברה כזאת, צריכה להיות מתועדת בצורה של “אקט נוטריוני”. עלכן אנו ממליצים לפתוח חברה עם 2 בעלי מניות לפחות. כדי לפשט את התהליך, פשוט נקנים למייסד אחד 95% מניות ולאחר 5% מניות.

מניסיון – הפתרון הזה יחסוך לכם לא מעט ריצות וכסף.

 • בחירה של שמות חברה אפשריים. בדומה לישראל, טרם הרישום צריך לבדוק ברשם החברות בפולין האם השם הספציפי שבחרתם, לא תפוס על ידי ישות עסקית אחרת ועומד בכל הקריטריונים.
 • החלטה על “הון עצמי” של החברה. הסכום המינימלי הנדרש לפתיחת חברה בע”מ הוא 5000 זלוטי (כ 4500 ש”ח נכון לתאריך כתיבת הפוסט), יש בזה גם מורכבות מסוימת, נסמך לייעץ כמובן בנושא.
 • החלטה על אפיקי פעילות החברה. בפולין שלא כמו בישראל, ברישום החברה יש להצהיר על תחומי הפעילות של החברה מראש, אשר נרשמים במסמכי החברה וילוו את החברה לאורך שנות הפעילות. בדרך כלל בוחרים 10-100 סעיפים כאלו ובעתיד משתדלים ”להיצמד” לתחומי הפעילות שנרשמו. כדי להתחיל תחום פעילות חדש שאינו מוגדר ברישום הראשוני, יש צורך בהצהרת דירקטוריון החברה, תשלום אגרה ועדכון רשם החברות דרך בית המשפט. רק לאחר קבלת האישור, ניתן להתחיל בפעילות החדשה .
 • במידה ואתם רוצים לפתוח חברה בפולין אך אינכם מעוניינים להיות נוכחים בפולין או אינכם יכולים לצאת מישראל – תצטרכו למנות בדירקטוריון איש נאמנות שנוכח בפולין.

* (במקביל, כותבים מסמך שמסדיר את התפטרותו של איש הנאמנות שנוכח בפולין מדירקטוריון מקבלי החלטות ברגע שתגיעו לפולין וניתן יהיה לרשום אותך כמחליט בשם החברה בצורה רשמית).

 • יש לתת לאיש הנאמנות שלכם בפולין ייפוי כוח נוטריוני ( נוטריון בפולין שהוסמך על ידכם לצורך פתיחת החברה הוא זה שמאשר בשמכם את המינוי), שמסמיך אותו לפתוח בשמכם חברה בע”מ ולנהל אסיפת דירקטוריון. בדרך כלל מדובר על ייפוי כוח שנמסר לנוטריון \ עורך דין, שפותח חברה בפועל וממנה דירקטור זמני – (איש נאמנות שלכם שנוכח בפולין ואינו עורך דין \ נוטריון). את ייפוי הכוח תצטרכו לאשר אצל נוטריון בישראל כ”אקט נוטריוני” עם חותמת אפוסטיל (מסמך בפולנית) ולשלוח אותו במייל וכמו כן את המקור בדואר לנוטריון / עו”ד פולני.
 • הנוטריון / עו”ד פולני שמארגן את התהליך, מכין פרוטוקולים, תקנון ומסמכים נוספים שייחתמו על ידי איש הנאמנות שלכם שנוכח בפולין (שימונה לדירקטור זמני).
 • יש צורך באישור נוטריוני בפולין על כל המסמכים שקשורים בפתיחת החברה וכמו כן רישום החברה אצל נוטריון.
 • הדירקטור הזמני אשר מונה על ידכם (איש הנאמנות הנוכח בפולין) פותח עבורכם כתובת לחברה (כתובת של משרד וירטואלי\פיזי , בו ניתן יהיה לקבל מכתבים רשמיים בשמכם).
 • יש להגיש את כל המסמכים כולל חוזה השכרה של משרד וירטואלי לבית המשפט. בית המשפט ייתן תוקף חוקי וירשום את החברה ברשם החברות.
 • הדירקטור הזמני יפתח בנוסף, חשבון בנק לחברה.
 • בשלב האחרון מעבירים את כל המסמכים לרו”ח שיטפל בפעילותכם החשבונאית וידאג לקבל מספר VAT (מע”מ) הפולני ואירופאי.

 

כל התהליך נמשך בין חודש לחודש וחצי. עלויות – בין 1500-2000 יורו כולל אגרות.

רוצים הבהרות ? יש לכם שאלות ?

10 + 2 =

השתדלנו לתאר לכם בקצרה את תהליך פתיחת חברה בע”מ בפולין. אם הגעתם לקרוא עד לשורות האלו – יש לכם חברה בע”מ פעילה, בבעלותכם.

* במידה ואתם לא נוכחים לפתיחת החברה בפולין, מי שרשאי לחתום על מסמכי החברה הוא איש הנאמנות שלכם. לכן בהגיעכם בפעם הראשונה לפולין או אפילו טרם לכך, אתם חותמים על מסמך נוטריוני נוסף. מסמך זה אומר שאתם משנים את הרכב דירקטוריון החברה ומורשה החתימה יהיה אדם אחר (אתם לדוגמא). מסמך זה גם הוא נשלח לבית המשפט ובבית המשפט משנים במחשב את מורשה החתימה.

בהגעתכם בפולין, אתם תצטרכו רק לגשת לבנק ולתת דוגמת חתימה. יתר המוסדות יתעדכנו באופן אוטומטי דרך מאגר המידע.

 

נשמח לייעץ וללוות אתכם באופן אישי עם כלל גורמי המקצוע, מרגע קבלת ההחלטה לפתיחת חברה עסקית בפולין.

צרו איתנו קשר דרך האתר ונחזור אליכם בהקדם האפשרי.רוצים הבהרות ? יש לכם שאלות ?

3 + 8 =

יכול להיות מעניין 

עסקים בפולין עם מיופה כח פולני -נציגות בפולין

עסקים בפולין עם מיופה כח פולני -נציגות בפולין

נציגות פולנית - עבודה עם מיופה כוח פולניצמיחה כלכלית שנמשכת כבר למעלה מעשרים שנה, גם בעתות של משברים כלכליים גלובליים, עידוד ותמיכה ממשלתית בתשתיות ובעסקים על ידי שינוי חוקים והקלות מיסים. אלו הן רק חלק קטן מהסיבות שפולין הפכה במרוצת השנים האחרונות לאבן שואבת בעבור...

רכב בפולין – לקנות ? להשכיר ?ליסינג ?

רכב בפולין – לקנות ? להשכיר ?ליסינג ?

אם אתם קוראים את השורות הללו – סימן שאתם מתעניינים בעסקים בפולין או שהעתקתם את מקום המגורים שלכם לפולין. קיבלתם הצעת עבודה, חושבים לפתוח עסק או שחשוב לכם להיות ניידים ואתם חושבים על פתרונות. עומדות בפניכם כמה אופציות אשר לא שונות בהרבה ממה שמקובל בישראל : רכישת רכב...

תושבות זמנית או תושבות קבע בפולין – karta pobytu

תושבות זמנית או תושבות קבע בפולין – karta pobytu

מה זה karta pobytu ? איך ניגשים לתהליך לגליזציה ? ”karta pobytu” זה אחד מצירוף המילים הראשון שתלמדו בפולנית אם אתם מגיעים במטרה להתגורר בפולין, לעבוד או ללמוד במדינה. מסמך (כרטיס) שמהווה אישור שהות זמני או קבוע בתחומי המדינה, סוג של תעודת זהות מקומית. אצלכם הכרטיס...

Stay Up to Date With The Latest News & Updates

Access Premium Content

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque

Join Our Newsletter

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque

Follow Us

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque

0 תגובות