רכב בפולין – לקנות ? להשכיר ?ליסינג ?

Israel-Poland Team



יולי 25, 2020

רכב בפולין-מדריך מלא-תמונה

אם אתם קוראים את השורות הללו – סימן שאתם מתעניינים בעסקים בפולין או שהעתקתם את מקום המגורים שלכם לפולין. קיבלתם הצעת עבודה, חושבים לפתוח עסק או שחשוב לכם להיות ניידים ואתם חושבים על פתרונות. עומדות בפניכם כמה אופציות אשר לא שונות בהרבה ממה שמקובל בישראל :

  • רכישת רכב (חדש או משומש)
  • השכרת רכב לטווח קצר (עד חודש)
  • השכרת רכב לטווח בנוני (מחודש ועד שנה)
  • השכרת רכב לטווח ארוך ( יותר משנה)
  • ליסינג

רכישת רכב בפולין

פולין שייכת לאיחוד האירופי והיצע הרכב מאד מפותח בה והיא כוללת תעשיית חלקי חילוף ואף מפעלי ענק לייצור מכוניות של פולקסוואגן, סקודה ואופל. לבאים מישראל המחירים גם נראים מאד מפתים, אך אל תקבלו החלטות לפני שקראתם את הכתבה עד הסוף.

בפולין יש נציגויות של כמעט כל היצרנים הידועים של תעשיית הרכב בעולם. מותגים שנחשבים “טובים” וערכם נשמר לאורך השנים הם פולקסווגן, סקודה, ב.מ.וו, סיאט, קיה, יונדאי, אופל, טויוטה.. מותגים פחות “נחשבים” הם מותגים צרפתיים (למרות שלחלק מדגמי הרנו והסיטרואן יש שוק לא רע), פיאט ופורד.

לדוגמא דגם פופולרי כמו טויוטה קורולה חדשה, ניתן לרכוש בסוכנות תמורת 65,000 זלוטי בגרסה פשוטה עם תיבה ידנית (כ 57,000₪).

דרך אגב בפולין כ 50% מהמכוניות עדיין נוסעות עם גיר ידני להבדיל מישראל.

כאשר מדובר על רכב יד שנייה – יש בשוק היצע רב לכל הדגמים ולכל היצרנים, השווה לכל כיס. אין בפולין את המושג “מחירון של יצחק לוי” ומחירים של הרכב תלויים במצב השוק. אם אתם מעוניינים לרכוש רכב יד שנייה, מומלץ לעיין באתרים כמוotomoto.pl ,allegro.pl ,olx.pl

מחיר של רכב חדש מסוכנות – הכוונה בדרך כלל למחיר לפני תוספות. זה לא ברור מאליו שרכב חדש מגיע עם חיישני רוורס או מצלמה ולפעמים גם עבור הערכה לתיקון פנצ’רים יש לשלם בנפרד (שימו לב לפרטים הקטנים הללו).

רכב חדש מחויב בטסט שנתי לאחר 3 שנים (זה יהיה הטסט הראשון שלכם) לאחר מכן בעוד שנתיים ובסוף כל שנה. עלות הטסט שנתי – כ 100 זלוטי וניתן לעבור אותו במוסכים המורשים המפוזרים בכל עיר. אין כזה מושג אגרת טסט ממשלתי.

ברכישת רכב חדש מומלץ מאוד לרכוש ביטוח בסוכנות עצמה (לכל סוכנות רכב יש משרד עם סוכנות ביטוח). מניסיון אישי – אף סוכן ביטוח לא ייתן הצעה טובה יותר מזו שתקבלו בסוכנות עצמה.

ברכישת רכב יד שנייה, ניתן גם לעיין בהצעות של סוכנויות הרכב המורשות החדשות (בדומה לישראל גם הן מציעות רכבים יד שנייה). בדרך כלל מחירים באותן סוכנויות לרכב יד שנייה יהיו יקרות יותר מאשר רכישה מאדם פרטי דרך האתרים שציינו למעלה, אבל בתמורה אתם מקבלים אחריות של שנה ורכב בדוק, תקין ובטוח.

שימו לב ! בפולין יש לא מעט אנשים מפוקפקים אשר יכולים בקלות למכור לכם רכב יד שניה עם עבר די קשה ולאחר תאונות קשות ששופץ. לפי סטטיסטיקה מלפני שנתיים, כל רכב שלישי שנמכר בשוק הרכב של רכבי יד שנייה, מתגלה כרכב שעבר תאונה שלא הוזכרה בזמן המכירה, הורדת קילומטראז’ ודברים לא נעימים בסגנון.

אנחנו ממליצים שלא לרכוש רכבים ממגרשי חנייה שלא עובדים עם סוכנויות הרכב המורשות ונקראים בפולנית Komis.

אם החלטתם לרכוש מכונית עליכם להצטייד במספר ת”ז מקומי (PESEL), כתובת המגורים ואמצעי תשלום.

רוצים הבהרות ? יש לכם שאלות ?

15 + 3 =

רכב להשכרה

לפעמים נוח יותר לקבל “עסקת חבילה” ולהנות מכל היתרונות של השכרת רכב לא מחייבת. זאת השיטה עם הכי פחות דאגות אך לא בהכרח הזולה ביותר. הכול תלוי מה אתם מחפשים ולאיזה תקופת זמן.

אם מדובר בפתרונות חד פעמיים ואתם מחפשים השכרה לטווח קצר. המחיר לדוגמא בחברות אמינות לטויוטה קורולה (שהוזכרה מקודם) וכולל את כל הביטוחים והכיסויים בסביבות ה 120 זלוטי ליום.

אם אתם מעוניינים בפתרון לתקופה ארוכה יותר, אתם מוזמנים לפנות ולקבל הצעות לתקופות שמחודש ועד 12 חודשים. המחיר במקרה הנ”ל, יהיה תלוי במספר הקילומטרים שאתם מתכננים לעשות מדי חודש ותצטרכו להצהיר עליו. אם לשם הדוגמא נבחר שוב את הטויוטה קורולה, המחיר מתחיל בערך מ 2200 זלוטי לחודש כולל הכול. (וכמובן חשבונית מס למי שזקוק).

בהשכרה לטווח ארוך (מעל שנה) המחיר יורד כמובן עוד יותר.

ליסינג לרכב בפולין

תעשיית הליסינג בפולין פורחת ועל מנת לקבל הצעות ליסינג, ניתן לפנות לסוכנויות הרכב המורשות וכמו כן לבנקים הגדולים וגם בחברות הליסינג הפרטיות ישמחו לתת לכם הצעה. כמו בישראל למעט קבוצת הרכב ודגם הרכב, על המחיר משפיע גם הגבלת מס’ הקילומטרים החודשי שתעשו, גובה התשלום הראשוני, סוג המסלול שתבחרו (אם אופציה של רכישה או בלי בסוף תקופת הליסינג) ועוד מרכיבים נוספים.

עם הגעתכם לפולין, תחשפו לפרסומות רבות שמציעות לכם רכבים במחיר זול במיוחד. ברור שבפועל זה לא כך וחשוב מאוד לעשות סקר שוק ולהבין את כל האותיות הקטנות של תנאי העסקה.

ליסינג מתאים בעיקר לחברות רווחיות, אשר יכולות להכניס את הוצאות הליסינג למאזן החשבונאי שלהם ופחות מתאים לאדם פרטי שלא יכול לקזז את הוצאותיו.

מימון לרכב בפולין

כמעט כל הגופים שפועלים בשוק הרכב בפולין מציעים היום אפשרויות מימון. כמובן, שאשראי יינתן למי שהוא בעל כושר פירעון ובעל מספר ת”ז מקומי (PESEL). ניתן גם לקבל אשראי אם אתם שוהים בפולין עם ויזה או אישור שהיה אחר וכתובת מגורים בפולין.

לא ניתן לקבל מימון לרכב רק עם דרכון ישראלי בלבד ובנקים וחברות ליסינג פרטיות, לא אוהבות לתת אשראי לרכב גם לחברות חדשות בשוק.

קצת מספרים מניסיון אישי

רכב יד שנייה סיאט אלהמברה 7 מקומות (5+2), אוטומטי, מנוע דיזל, עם תוספות מובנות אך לא הגרסה המפוארת ביותר. שנת ייצור 2018 אבל נרכש ב 2019 עם 29,000 ק”מ שנה אחת על הכביש.

אחריות יצרן ל 4 שנים (נשאר לנצל 3 שנים אחריות)

נרכש בסוכנות סיאט-פולקסווגן

מחיר : 99,000 זלוטי כולל מע”מ ( אותו דגם חדש עולה בסוכנות כ 135,000 זלוטי)

נלקח מימון לרכב בגובה של 60% מסכום העסקה. 30% שולם בעת הרכישה, 10% ישולם בסוף תקופה של 36 חודשים. היתר – בתשלומים.

זמן המתנה לתשובה מהבנק לגבי הבקשה למימון ליסינג מרגע הגשת דוחות כספיים וצילום ת”ז (נשלח במייל) – כחצי שעה.

תהליך החתימה על חוזה ההלוואה – פעם אחת דרך ביקור בסניף הבנק.

זמן המתנה עד לקבלת הרכב – כשבוע. (תקופת הזמן שהבנק מעביר תשלום לחברה, החברה דואגת להחליף בעלים ברשויות על הרכב, הוצאת לוחיות זיהוי חדשות לרכב, הרכבת הלוחיות והכנת תיק מסמכים.

עלות הביטוח דרך הסוכנות בו נרכשה המכונית – 4000 זלוטי לשנה. ביטוח שכולל את כל הכיסויים וכמו כן כיסוי ביטוחי לכל מדינה באיחוד האירופי. (זהו ביטוח אחד שמורכב מביטוח חובה וביטוח מקיף + השלמות כמו שמשות, גרירה וכו’).

עסקה בטוחה עם ראש שקט.

 

אנחנו נשמח לעזור לכם בכל שאלה, לייעץ וללוות אתכם בכל השלבים בדרך לרכב שלכם בפולין.

רוצים הבהרות ? יש לכם שאלות ?

7 + 2 =

יכול לעניין אתכם

הערים הנקיות בפולין – איפה איכות החיים הטובה בפולין?

הערים הנקיות בפולין – איפה איכות החיים הטובה בפולין?

תופעת הפיתוח המהיר של פולין, לאחר נפילת השלטון הקומוניסטי, אומנם הביאה להישגים כלכליים רבים. אך, נוספו לכך כמה נפגעים. הנפגע העיקרי הוא איכות האוויר בערים הפולניות. בעשור האחרון אנו עדים למודעות עולה וגוברת סביב נושא איכות החיים בפולין, יותר ויותר ערים מטפלות בבעיית...

טיפים לרילוקיישן לפולין מכאלו שעשו זאת

טיפים לרילוקיישן לפולין מכאלו שעשו זאת

איך עוברים לפולין? טיפים לרילוקיישן לפולין יותר ישראלים עוברים כיום להתגורר מחוץ לישראל. אחת המדינות, שבאופן שאולי יפתיע אחדים, ניצבת גבוה ברשימה היא פולין. "קל יותר למצוא כאן עבודה וגם די טוב לחיות כאן למרות התדמית", אומר אחד האנשים שדיברנו איתם לקראת כתיבת המאמר...

פולין הירוקה – איכות חיים שאין שנייה לה

פולין הירוקה – איכות חיים שאין שנייה לה

אם אתם קוראים את השורות הללו – סימן שאתם מתעניינים בעסקים בפולין או שהעתקתם את מקום המגורים שלכם לפולין. קיבלתם הצעת עבודה, חושבים לפתוח עסק או שחשוב לכם להיות ניידים ואתם חושבים על פתרונות. עומדות בפניכם כמה אופציות אשר לא שונות בהרבה ממה שמקובל בישראל : רכישת רכב...