טיפים לרילוקיישן לפולין מכאלו שעשו זאת

Israel-Poland Team

ספטמבר 22, 2020

טיפים לרילוקיישן לפולין picture

איך עוברים לפולין? טיפים לרילוקיישן לפולין

יותר ישראלים עוברים כיום להתגורר מחוץ לישראל. אחת המדינות, שבאופן שאולי יפתיע אחדים, ניצבת גבוה ברשימה היא פולין. “קל יותר למצוא כאן עבודה וגם די טוב לחיות כאן למרות התדמית”, אומר אחד האנשים שדיברנו איתם לקראת כתיבת המאמר הזה. בעבר היה נהוג להתייחס לפולין כמדינה שמייצאת מהגרים לכל העולם אך בשנים האחרונות אנו רואים יותר אנשים שמבקשים לעשות רילוקיישן לפולין והחלטנו לכתוב על הנייר כמה טיפים למעבר חלק לפולין מכאלו שעשו את המעבר הזה.

הדברים הבסיסיים לדעת לפני רילוקיישן לפולין

 • קידומת החיוג לפולין: 48+
 • הפרש שעות מישראל: 1- (פחות שעה)
 • חשמל: כמו בישראל
 • מטבע: זלוטי (1 זלוטי = 0.9 שקל)
 • מדידת מידות: מטרים
 • חיסונים נחוצים: אין חיסונים נחוצים
 • ימי חג לאומיים: 1 בינואר / 6 בינואר / 16 ו-17 באפריל / 1 במאי / 3 במאי / 4 ביוני / 15 ביוני / 15 באוגוסט / 1 בנובמבר / 11 בנובמבר / 25 ו-26 בדצמבר / יום שני שלפני חג הפסחא / קורפוס קריסטי
 • שעות העבודה ופתיחת הבנקים: 08:00 – 18:00
 • מספרי חירום: משטרה 997, מכבי אש 998, אמבולנס 999, חירום כללי 112
 • חברות באיחוד האירופאי: פולין חברה באיחוד האירופאי
רוצים הבהרות ? יש לכם שאלות ?

2 + 2 =

כתבנו בעבר מדריך המפרט את כל הדברים שחשוב לדעת בנוגע לרילוקיישן לפולין אז לא נרחיב בנושא. אנחנו גם ממליצים למי שמתכנן רילוקיישן לקרוא על אודות יוקר המחייה בפולין כדי להבין לעומק את ההבדלים והחיסכון הצפוי.

טיפים למעבר לפולין (ולכל רילוקיישן באופן כללי)

שיפוצים ומעברי דירה הם שניים מהגורמים העיקריים למריבות ובעיות בין בני הזוג. עכשיו תדמיינו את כל הלחצים הללו מוכפלים כשמדובר על מעבר למדינה אחרת. בדיוק מהסיבה הזו אנחנו מעוניינים להציע לכם כמה טיפים שיקלו עליכם את המעבר המתוכנן. לא משנה אם אתם עוברים לבד, בזוג או עם משפחה. חשוב מאוד כי תשמרו תמיד על סבלנות ופתיחות כי דברים כנראה עומדים להשתבש לאורך הדרך.

 • תכנון מקדים
  כשאתם עוברים דירה בארץ אתם מכירים את כל החוקים והנורמות החברתיות גם בלי שתצטרכו לעשות דבר. כאשר מדובר על רילוקיישן לפולין אתם צריכים להתמודד עם קודים חברתיים שאתם לא מכירים. וזה בלי שדיברנו על הבדלי השפה והאתרים המומלצים לחיפוש דירות (למשל).
  כדי להתמודד עם השינויים הצפויים וכדי למנוע אי נעימויות ותאקלים מיותרים אנחנו ממליצים לקרוא כמה שיותר. חקרו על התרבות הפולנית והמנהגים. נסו ללמוד מראש כמה מילים בסיסיות. ככל שתצברו יותר ידע ומידע תוכלו להתמודד בסיטואציות השונות בצורה חלקה יותר.

 • נטוורקינג
  התחילו לנסות ולייצר קשרים עוד לפני שתעזבו את הארץ ותעלו למטוס. כיום אנחנו חיים בעולם דיגיטלי וקבוצות פייסבוק או בלוגים ופורטלים ייעודיים הם דבר נפוץ ומומלץ מאוד להתחיל להיות חלק מאחת כזו. מה גם שאתם יכולים להשתמש בגוגל טרנסלייט כדי לתרגם את הכתוב ולהשתלב. אלו מכם שעובדים בחברות בין לאומיות יכולים לנצל את העובדה הזו ולנסות להשליך את לחמם על פני המים ולהודיע שהם עוברים. לכו תדעו אולי מישהו מהחברה שלכם ישמח להכיר לכם כמה אנשים או יסדר לכם את הג’וב הבא שלכם.
 • תכנון מקדים
  מה? לא כתבנו את זה כבר? אז כן. כתבנו ואנחנו כותבים בשנית כדי להדגיש את החשיבות של תכנון מקדים. נסו לסגור מראש כמה שיותר בעיות ודברים שיכולים לצוץ. אחת הדרכים הטובות לעשות זאת היא להבין שאתם עובדים עכשיו במעבר לפולין וכי משולש הזהב שלכם מורכב מהאלמנטים הבאים: בית, עבודה, חיי חברה.
 • שירותים
  ערכו תחקיר מקדים על נותני השירותים השונים כדי שתוכלו לחסוך זמן ולהתחיל במלאכת הבירוקרטיה בהקדם. מניסיון אנחנו ממליצים להתחיל קודם כול מלמצוא חברת סלולר זולה ואמינה עם חבילה זמנית. הסיבה שאנחנו ממליצים על חבילה זמנית היא כי השלבים הבאים שלכם יהיו למצוא דירה ולפתוח חשבון בנק (שני דברים שקשורים זה בזה). לאחר מכן תרצו לחפש ספק שיעניק לכם מחיר טוב על פלאפון ואינטרנט.
 • חישבו מראש על דברים שיחסרו לכם
  לכל אחד יש את הדבר הקטן שעושה לו נעים בלב. אתם עומדים לעבור תקופה לא קלה וחשוב שתכינו לעצמכם דברים משמחים ליפול אליהם. זה יכול להיות ספר טוב או חטיף ישראלי שאתם אוהבים (כותב שורות אלו מעריץ של חטיף הקוקוס הוורוד) או כל מה שעושה לכם שמח בלב.
 • סבלנות
  התלבטנו אם לא צריך לכתוב את הסבלנות כאחד הטיפים הראשונים. בסופו של דבר החלטנו להתאזר בסבלנות ולהציע לכם לעשות גם כן. זכרו שלוקח זמן להתחיל חיים חדשים במקום חדש. ככאלו שעשו זאת מספר פעמים בחייהם אנחנו יכולים להגיד לכם שאם תרצו מספיק ותתכנו היטב תוכלו להגשים הכול. זה רק עניין של זמן.

עוד כמה טיפים קטנטנים והזויים בנוגע לרילוקיישן לפולין

 

חשבתם שניתן לכם ללכת בלי שניתן כמה טיפים ייחודיים שלא תמצאו בשום מקום אחר?

 • פולנית נחשבת לאחת השפות הקשות ללמידה בעולם. מומלץ להתחיל ללמוד לפני המעבר ואנחנו ממליצים לבדוק עם המכון לתרבות פולין בתל אביב.
 • אל תחצו באדום – מדובר על קנס של 500 זלוטי וחבל.
 • “יום שני הגשום” – מדובר על יום שני שאחרי Easter Sunday ומדובר על הגירסה הפולנית לחג המים הישראלי.
 • לא רק ימי הולדת – בפולין נהוג לחגוג את “יום השם”, כל יום בשנה מוקדש לקדוש אחר ומי שנקרא בשם הקדוש חוגג באותו היום כאילו זה יום הולדתו.
 • מדובר על חוויה שגדלה עלייך – אל תצפו להתאהב בפולין ביום אחד. אבל תאמינו לנו כשאנחנו אומרים לכם שאחרי כמה חודשים כבר תרגישו בבית.

לכל שאלה שיש לכם על רילוקישן לפולין. אם אתם מחפשים ליווי עסקי בפולין או מישהו שימצא לכם מיופה כוח פולני אז תשאירו לנו פרטים ונשמח לעמוד לשרותכם בהקדם האפשרי.

רוצים הבהרות ? יש לכם שאלות ?

12 + 8 =

יכול לעניין אתכם

הערים הנקיות בפולין – איפה איכות החיים הטובה בפולין?

הערים הנקיות בפולין – איפה איכות החיים הטובה בפולין?

תופעת הפיתוח המהיר של פולין, לאחר נפילת השלטון הקומוניסטי, אומנם הביאה להישגים כלכליים רבים. אך, נוספו לכך כמה נפגעים. הנפגע העיקרי הוא איכות האוויר בערים הפולניות. בעשור האחרון אנו עדים למודעות עולה וגוברת סביב נושא איכות החיים בפולין, יותר ויותר ערים מטפלות בבעיית...

פולין הירוקה – איכות חיים שאין שנייה לה

פולין הירוקה – איכות חיים שאין שנייה לה

אם אתם קוראים את השורות הללו – סימן שאתם מתעניינים בעסקים בפולין או שהעתקתם את מקום המגורים שלכם לפולין. קיבלתם הצעת עבודה, חושבים לפתוח עסק או שחשוב לכם להיות ניידים ואתם חושבים על פתרונות. עומדות בפניכם כמה אופציות אשר לא שונות בהרבה ממה שמקובל בישראל : רכישת רכב...

רכב בפולין – לקנות ? להשכיר ?ליסינג ?

רכב בפולין – לקנות ? להשכיר ?ליסינג ?

אם אתם קוראים את השורות הללו – סימן שאתם מתעניינים בעסקים בפולין או שהעתקתם את מקום המגורים שלכם לפולין. קיבלתם הצעת עבודה, חושבים לפתוח עסק או שחשוב לכם להיות ניידים ואתם חושבים על פתרונות. עומדות בפניכם כמה אופציות אשר לא שונות בהרבה ממה שמקובל בישראל : רכישת רכב...

Stay Up to Date With The Latest News & Updates

Access Premium Content

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque

Join Our Newsletter

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque

Follow Us

Sed ut perspiciatis unde omnis iste natus error sit voluptatem accusantium doloremque

0 תגובות